Ilość smutnych wiadomości jest przytłaczająca. Ukraina, Rosja, uchodźcy, inflacja, codzienne tragedie…
Dlatego dziś na rozluźnienie, jest ładnie, ciepło (dla niektórych chłodno/gorąco). Trzeba się tym cieszyć – że dla nas niebo jest niebieskie, że mamy bezpieczny kąt, ptak rano śpiewa, komunikacja działa.
Przy pisaniu tego posta w radiu akurat leciała jakże urokliwa piosenka:
Hasło dobre, zdjęcie spoko, biżuteria jest. Ale chwila, coś nie pasuje. Ona ma.. wąsy?
Stałam jak idiotka gapiąc się na to zdjęcie i myśląc, czy to aby nie facet w takim razie. Potem przyszło olśnienie.
Wbiłam w Google hasło z plakatu i logiczne wyniki – podkreślenie faktu, że kobieta nie musi być idealna. Kobieta to nie tylko cycki i tyłek.
Przypomniała mi się koleżanka. Okres dojrzewania, te sprawy. Ona tak wyglądała – miała nadmierne jak na dziewczynę owłosienie. Ot, taka biologia.
Myślę sobie, a na co się oni tak wysilają, po co? Jaka ja głupia jestem, że człowiek już jest tak zmanipulowany mediami. Przecie to oczywiste jak Słońce i Droga Mleczna.
Kobiety są różne. Tu czy tam, niektóre ładniejsze – ba, urokliwe dzieci już od malucha się wykorzystuje do reklam. Kobieta to nie 90-60-90 (czy jak to tam szło), to nie czerwone usta, to nie dekolt, nie sztuczne rzęsy i nie pończochy.
Znaczy mogą, jeśli CHCĄ.
Są kobiety normalne, zwane szarymi myszkami. Bez makijażu, w spodniach, trampkach czy z plecakiem. Może jeździ za to zajebiście quadem, a może doskonale śpiewa, a nikt się o tym nie przekona, bo nie ma cycków na wierzchu.
Czas skończyć z nieosiągalnym ideałem pięknej i szczupłej. To nie znaczy, że nie należy promować zdrowego trybu życia! Uświadamiać jak ważna jest troska o zdrowie, uczyć, a nie prześladować.
W sensie cechy, choć to samą dumę dawno przekroczyło.
Tyle informacji co dzień, że wolałam przemilczeć, nic nowego nie wygłoszę, ale…
Myśląc stereotypowo Rosja to kraj ludzi chętnie pijących alkohol, przez co w wielu miejscach jest bieda, ale za to lubią mieć niedźwiedzie. Do tego jakby dołożyć łapówki i mafię to całkiem fajny kraj (haha..).
I tak jak mało co mnie zaskakuje to jednak poziom samouwielbienia prezentowany w mediach jest niemal rozbrajający.
Pod tym linkiem jest fragment wypowiedzi prezentera w rosyjskiej telewizji. Na zasadzie: mamy głowice nuklearne, jak zechcemy zniknie USA i NATO, więc możecie nam naskoczyć.
Jasne, jest w tym racja. Takiej wojny nikt nie chce, dlatego wszyscy się cieszą, że Ukraina się trzyma jako granica od Putina. Szczerze wątpię w nasz naród, czy też tak by sobie dzisiaj dzielnie radził. Może niesłusznie, ale nie chcę sprawdzać.
Są głosy, które wypominają historię, że Ukraińcy to gwałt i rabunek. Na szczęście są inni, że to przecież ludzie uciekający często bez perspektyw. Myślę, że nie warto rozdrapywać ran historycznych, tego się nie wymaże, ale możemy być lepsi.
Dlatego chwała bohaterom Ukrainy, chwała pomocnym Polakom i chwała każdemu, kto sprzeciwia się takiej agresji. Nie należy zwlekać z takimi decyzjami i myśleć, czy się opłaca – bo życie jest bezcenne.
Wspierajmy więc słowem i czynem w miarę możliwości i chęci.
Jestem terapeutką w trakcie certyfikacji psychoterapeutycznej. Integruję podejścia: TSR, poznawcze, humanistyczne, doświadczeniowe. Interesuje się pracą ze snami i wyobraźnią, kreatywnością, antropologią, neuronauką. Zapraszam na sesje indywidualne i warsztaty.
Nauczyć się być radosnym, kiedy serce płacze... Nauczyć się płakać, kiedy serce się cieszy... Nauczyć się dawać, nie dając... Nauczyć się brać, nie biorąc... Nauczyć się żyć, nie czując życia.. Nauczyć się ....miłości nie kochając... Nauka jest sztuką!!!!